Historie salónů v Praze
Odbornou studii kadeřnice  jsem zakončila  v roce 1988
s velmi dobrým prospěchem a výbornou z odborného výcviku.
                Hned jsem nastoupila do zaměstnaneckého
poměru do Hygie Praha pod vedením skvělé vedoucí
Evičky Žmolové  , kde jsem působila tři roky  a dostala
praxi ,která je potřeba  k dalšímu  rozvoji kadeřnického umění.
                   Bylo po revoluci  a tak možnost se stát živnostníkem,
lákalo snad každou kadeřnici. Byly jsme velmi dobrý team a parta kadeřnic, kde jsme všechny stály za jedno se osamostatnit a stát se živnostníky -podnikatelkami  Byly tam však obavy co a jak bude,ale  přesto jsme  se odhodlaly a šly do toho !  Za devět let působení  v branži , jsem si vytvořila  velkou klientelu a moje myšlenky stoupaly výš a výš.
                    Můj sen byl, vybudovat  vlastní salon  a veškerou klientelu uspokojovat nejen mojí službou, ale  vybudovat zároveň salon, jako komplex služeb a tím uspokojit i nejširší klientelu.  Po pěti měsících vyřizování po úřadech, bankách, ohledně všech povolení a úvěrů, celých dnech v práci a pak na stavbě, a někdy i nocích, se dílo zdařilo.
   Prvním směrem salonu, byla orientace na malé děti. V okolí se v té době nenacházelo žádné kadeřnictví pro děti. Byla jsem si jista, že když udělám prvořadě službu pro ty nejmenší , tak všechny rodiče budou nad míru spokojeni a budou chodit i oni.
                   Moje idea se naplnila a  1. KVĚTNA 2000 jsem slavnostně otevřela svůj  velký sen a  podnikání začalo nabírat velmi dobré obrátky. Vystavěla jsem malinkatý dětský koutek , který byl velmi praktický  nejen pro ty nejmenší , ale hlavně byly s ním spokojené maminky , protože jsem razila možnost , když jde maminka ke kadeřnici , tak si musí sehnat hlídání a to salon  zajišťoval  také.  Ke kadeřnickým službám jsem přidala kosmetiku , pedikéru , manikéru a solárium . Také jsme prodávali profesionální kosmetiku  na všechny období v roce a pro širokou typologii zákazníka. Se svým podnikáním jsem byla nad míru spokojená a  měla jsem radost , že veškeré úsilí a čas, který jsem do podnikání vkládala, bylo naplněno . Pracovala jsem od brzkého rána až do pozdních nočních  hodin, kde v salonu už osm kadeřnic nezvládalo přijímat více klientely a tak mi přišla opět další myšlenka.
                   Musím vybudovat druhý salon , abych uspokojila větší a další  spokojenou klientelu.  Po roce  podnikání v prvním saloně jsme  se svým přítelem , teď už manželem, vybudovali druhý salon . Bylo to dost náročné na všechno. Jak finančně tak časově, ale i toto jsme obstáli a tak  po roce a opět   1. KVĚTNA  2001  byl slavnostně otevřen druhý salon  a fungoval přesně jako první.
                   Moje spokojenost byla nadevše. Nějak mi však utíkal život pod rukama , jelikož  jsem trávila všechen čas jen v salonech, nejen pro osobní spokojenost , ale především pro   spokojenost klientů .  Cítila jsem se šťastně   , ale po dlouhém čase v podnikání se mi objevila nemoc a doktoři se shodovali , že je to z přepracování, vyčerpání a stresů. Bojovala jsem s tím statečně , ale nemoc nade mnou vítězila.  Po  letech tvrdé dřiny, ale i splnění svých snů, jsem musela ukončit svoje velko-podnikání a přenechat své salony novým nástupcům . Byl to boj jak ve mně samotné , tak i z okolí  mé klientely, která mě podporovala. I v jejich podvědomí dřímala myšlenka, kam budou chodit, když si na nás tak zvykly a jsou spokojení. Toto mne asi ubíjelo nejvíce, ale zdraví máme jen jedno a tak volba byla jednoznačná .

V roce 2006 v prosinci jsem  byla bez salonů a  začala se starat o své zdraví . Změnil se mi úplně život a priority také . Po roce a půl se mi můj zdravotní stav zlepšil,  a  myšlenky s dobře vykonané práce a vybudování dvou salonu  mě natolik hřály  u srdce , že nemám žádné výčitky ani  do budoucna a o tom ten život je !  
                   Odstěhovali jsme se z Prahy na venkov , do malebné obce  ,, PATEK "  kde nám je krásně  a žijeme poklidný , spokojený život bez stresů . Nyní mám v plánu postavit si v našem domečku takové malé kadeřnictví-salonek , kde  bude otevřeno pro všechny prima lidi z našeho sousedství a samozřejmě pro všechny co rádi přijedou.
                   Přeji všem lidem , aby se měli rádi , svojí práci také a  byli vždy na pozoru , kde máme svoje hranice ..............

                                                                                                                                                                          s láskou Soňa